به گزارش صدای ساری، مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران از آغاز طرح برخورد با آرایشگاه های زنانه غیر مجاز در استان خبر داد.

مهدی عباسی از آغاز طرح برخورد با آرایشگاه های زنانه غیر مجاز در مازندران خبر داد.

وی با بیان اینکه طرح ملی ساماندهی و نظارت بر آرایشگاه های زنانه و لوازم آرایشی و بهداشتی در مازندران آغاز شد؛ افزود:  این طرح با هدف برخورد با آرایشگاه های غیر مجاز و جمع آوری لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق درآرایشگاه های مجاز و نظارت بر نرخ نامه ها، فعالیت ها و ساماندهی این واحد ها صورت می گیرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران تصریح کرد: کلیه آرایشگاه های مجاز استان مکلفند تمامی مقررات صنفی را رعایت کنند؛ در غیر این صورت و بروز هرگونه تخلف صنفی با آنها قاطعانه برخورد می شود.
عباسی خاطر نشان کرد: آنچه امروز در جامعه ما معضل است، آرایشگرانی هستند که به صورت غیر مجاز فعالیت می کنند و از لوازم آرایشی و بهداشتی غیر مجاز و قاچاق استفاده می کنند.
وی اضافه کرد: بر اساس آمار ماخوذه تعداد ۴ هزار و ۵۱۹ واحد آرایشگاه مجاز و ۱ هزار و ۳۳ واحد غیر مجاز در مازندران فعالیت دارند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران متذکر شد: هماهنگی لازم با دستگاه های ذیربط از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، اتحادیه های صنفی، دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی صورت پذیرفت و شعبه ویژه ای در تعزیرات حکومتی تخصیص داده شد که در صورت دریافت گزارش شعبه مربوطه  خارج از نوبت به گزارش رسیدگی و رای مقتضی را صادر می کنند.

عباسی اذعان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۱۶۴ فقره پرونده تخلف آرایشگران به شعب تعزیرات حکومتی ارسال که از این تعداد ۱۵۷ فقره رسیدگی و مختومه و متخلفان به مبلغ ۳۵۶ میلیون و ۷۳۴ هزار ریال جزای نقدی محکوم شدند./مازند اصناف

Print Friendly