به گزارش صدای ساری، هزاران نفر از مردم روستای گرجی‌محله بهشهر با اعتراض نسبت به الحاق گرجی‌محله به رستمکلا عنوان کردند؛ اجازه الحاق گرجی‌محله به رستمکلا را نمی‌دهند و با تجمع مخالفت خود را نسبت به این مسئله نشان دادند.

به گزارش شمال نیوز ، مردم روستای گرجی‌محله بهشهر عصر پنج شنبه با انتقاد از مطرح شدن الحاق این روستای بزرگ به رستمکلا که مدتی است در مازندران مطرح است، اعلام کردند که اجازه نمی‎دهند هویت ۴۰۰ ساله آنها از بین برود.

مردم گرجی‌محله با اعتراض وسیع در روستای خود که از محل حسینیه  آغاز شد و تا محور جاده سراسری ساری ـ بهشهر کشیده شد و با حضور انبوه مردم این روستا همراه بود، اعلام کردند که با الحاق این روستای بزرگ به رستمکلا مشکلات اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی زیادی برای مردم این روستا بدنبال دارد و تبعات نامناسب آن دامن‍گیر این روستای بزرگ ۸ هزار نفری می‎شود.

راهپیمایان خواستار ورود مسؤولان استانی و کشوری به این موضوع شدند و  اعلام کردند که هویت ۴۰۰ ساله آنها نباید با سلیقه‌های شخصی و بدون اقدام کارشناسی شده از بین برود.

اهالی گرجی‌محله با اعلام اینکه مشکلات الحاق این روستای پرجمعیت تبعات اجتماعی سنگینی برای مردم این روستا دارد، تأکید کردند: اجازه این الحاق را نمی‌دهند و در سایه قانون و حمایت از نظام به تجمعات خود ادامه می‌دهند و در صورت حل نشدن این مشکل حتی دامنه این اعتراضات و تجمعات را به مقابل استانداری مازندران نیز می‌کشانند.

مردم گرجی‌محله اعلام کردند در صورت اصرار بر این مصوبه غلط ، اهالی شهیدپذور این روستا ، اعتقادی به تبدیل وضعیت از روستا به شهر را ندارند و به همان هویت روستایی بودن گرجی‌محله به صورت مستقل قانع هستند و زیر بار مصوبه الحاق گرجی‌محله به رستمکلا به هیچ عنوان نمی‌روند.

اهالی گرجی‌محله با اعلام اینکه در سال ۹۲ مصوبه‌ای درباره الحاق این روستا به رستمکلا مطرح بود ولی به‌دلیل تبعات اجتماعی این موضوع و به منظور جلوگیری از تنش اجتماعی و به‌دلیل اینکه کالبد این روستا کاملا شهری است و حتی مطابق ماده چهار قانون کشوری قابلیت تبدیل شدن به شهر را دارد چرا این موضوع برای کمک به مردم پیگیری نمی‌شود.

مردم گرجی‌محله که تعداد آنها بسیار زیاد بود تجمع خود را از مرکز روستا به سمت محور اصلی جاده ادامه دادند و تعدادی از جمعیت قصد انسداد محور اصلی را داشتند که با وساطت اعضای شورا و افراد معتمد محل از این کار ممانعت به عمل آمد.

Print Friendly