به گزارش صدای ساری، مدیرعامل سازمان توسعه سینمایی سوره حوزه هنری گفت: حوزه هنری خود را به ایجاد پایگاه فرهنگی سالم با رویکرد خانواده سالم متعهد می‌داند و در این مسیر همسو با ارزش‌های نظام تلاش می‌کند.

محمد حمزه‌زاده شنبه‌شب در نشست مشترکی که با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران، نمایندگان شهرداری و فرمانداری ساری و کارشناسان اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان با هدف ارزیابی جدی و عملی ساخت پردیس سینمایی در ساری برگزار شد، با برشمردن مأموریت‌های سازمانی و وظایف ذاتی حوزه هنری، یکی از مهم‌ترین هدف ساخت پردیس را ایجاد یک فضای سالم برای مردم شایسته مرکز استان عنوان کرد و گفت: حوزه هنری خود را به ایجاد پایگاه فرهنگی سالم با رویکرد خانواده سالم متعهد می‌داند و در این مسیر برای تأمین امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری همسو با ارزش‌های نظام تلاش می‌کند.

وی تصریح کرد: بازار سینمایی ایران در هر سال به تعدادی فیلم تاریخی یا آثاری در حوزه معرفی هویت ایرانی نیاز دارد که البته ساخت آنها مستلزم هزینه‌های بسیار است.

قائم‌مقام حوزه هنری کشور افزود: حمایت از تولید آثار مستندسازان مروج اهداف انقلاب اسلامی ایران همیشه یکی از اولویت‌های کاری حوزه هنری بوده است.

* نگاه مثبت به ساخت پردیس سینمایی در ساری

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران نیز با تأکید بر رویکرد فرهنگی مجموعه استانداری و نگاه مثبت به ساخت پردیس سینمایی در مرکز استان، به‌عنوان یک ضرورت، بیان کرد: تمام هماهنگی‌های لازم را برای هموارسازی مسیر این رخداد شایسته انجام می‌دهیم.

علیرضا یونسی از نمایندگان دستگاه‌های مربوطه خواست با برگزاری جلسات مدون، فرایند اجرایی این پروژه را پیگیری کنند تا هرچه زودتر نتیجه مطلوب حاصل شود.

*پردیس سینمایی حق مردم ساری است

رئیس حوزه هنری مازندران نیز تلاش حوزه هنری را در حوزه دغدغه فرهنگی این نهاد و خدمت به جامعه برشمرد و اظهار کرد: ساری به‌عنوان مرکز استان در گذشته با جمعیت کمتر از ۱۰۰ هزار نفر پنج سالن سینما داشته است و این در حالی است که امروز با جمعیت ۴۰۰ هزار نفری فقط یک سینمای فعال دارد که این حق مردم ساری و مناطق اطراف آن نیست.

سینا دلشادی گفت: مجموعه حوزه هنری از مسؤولان استانی و شهری انتظار همکاری دارد تا با این هماهنگی قدمی برداشته شود که سال‌های سال تأمین‌کننده بخش مهمی از نیازهای فرهنگی اجتماعی مردم استان و ساری باشد.

در پایان این نشست مقرر شد ۴۵ روز دیگر طی جلسه‌ای با حضور نمایندگان دستگاه‌های مرتبط، مراحل پیشرفت اقدامات اولیه و صدور مجوزهای لازم مورد بررسی قرار بگیرد./فارس

Print Friendly