به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر، جشن بزرگ «من انقلابی ام» امروز۱۳بهمن به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرکز مازندران و شهرداری ساری در سالن سلمان هراتی برگزار شد.

به گزارش صدای ساری به نقل از خبرگزاری شبستان از ساری، حمیدرضا عشریه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرکز مازندران امروز(۱۳بهمن) در ویژه برنامه «من انقلابی ام» در سالن سلمان هراتی ضمن تبریک سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، کشورمان امروز در اوج عزت و اقتدار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه خدا را شاکریم که هرسال مراسم بزرگداشت انقلاب اسلامی در جای جای میهن عزیزمان با شکوه تر برگزار می شود، اظهار داشت: این مناسبت، فرصت مناسبی برای یادآوری رشادتها و فداکاریها، اراده و پشتکار ملت ایران برای حفظ میراث گرانبهای امام راحل و شهدا است.

عشریه با تاکید اینکه حفاظت و صیانت از ارزشها و آرمان های انقلاب وظیفه همگانی است، افزود: بی شک در تحقق این مهم نسل جوان تاثیر گذار خواهند بود.

وی برلزوم تبیین و انتقال ارزشهای انقلاب به نسل جوان با هدف صیانت از انقلاب تاکید کرد و گفت: تلاش داریم با برگزاری جشن ها، اجرای موسیقی های آئینی و سنتی، برپایی همایش انقلاب و سبک زندگی موجبات نشاط و شادمانی همشهری های ساروی را فراهم آوریم.
عشریه به افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه کتاب مازندران با گستره فراملی اشاره کرد و افزود: ۱۶-۲۱بهمن ساری میزبان بزرگترین رویدادفرهنگی سال۹۵۵خواهد بود.

وی از اجرای فیلم های جشنواره بین المللی فجر در ساری نیز خبر داد.

سید صمد حسینی، مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در این مراسم با بیان اینکه تحولات انقلابی جوامع اگر با درس پذیری از تاریخ همراه نشود آنگاه مجموعه اقدامات بی سرانجام خواهد بود، گفت: هر ملتی که تاریخ می خواند و تاریخ می داند، خردسالان به اندازه ی بزرگسالان می اندیشند و هر ملتی که تاریخ نمی خواند و تاریخ نمی داند، بزرگسالان به اندازه ی خردسالان می اندیشند.

وی با بیان اینکه ملت ایران در انقلاب اسلامی بدنبال یک تحول عظیم بودند که این تحول در ابعاد مختلف در حال تحقق است، اظهار داشت: وقتی به قدرت نگاه می کنیم نگاه ما نباید به میل بشر به قدرت و ثروت معطوف شود بلکه باید به دنبال برداشتن گامی برای توسعه جامعه باشیم.

حسینی بیان داشت: همچنین اگر در رفتارهای اقتصادی دچار اعوجاج نشدیم آنوقت رهپویی مناسب راشاهد خواهیم بود.

وی درخصوص مشارکت سیاسی خاطرنشان کرد: در انتخاب افراد در سطوح مختلف به جای تغییر ذائقه جامعه بایستی به دنبال تشخیص و شناسایی توانایی های افراد باشیم.

جشن من یک انقلاب ام، با اجرای مجریان توانمند و چیره دست ساروی فولادی و نیکخواه، اجرای گروه سرود انقلابی دانش به سرپرستی مسعود دهقان و حضور همایون ابراهیمی و علیرضارنجبر خواننده، رامین فرشاد مقلد صدا و شعر خوانی حمید محمدی همراه شد.

Print Friendly