به گزارش صدای ساری، محمود واعظی شامگاه چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران بابیان اینکه مازندران به دلایل مختلف نظیر گردشگری و آنکه محصولاتش برای کل کشور مفید است، توانایی بسیار بالایی دارد افزود: همواره بنا ما بر این بود تا زیرساخت‌های آی سی‌تی را کامل کنیم.

وی عنوان کرد: در سه سال گذشته ۶۰۰ میلیارد تومان برای زیرساخت‌های آی سی‌تی هزینه کردیم و تا پایان دولت ۴۲۲ میلیارد تومان دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنیم و پهنای باند تا شهریور سال آینده چهار برابر افزایش می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات مطرح‌شده در جلسه شورای اداری افزود: مهم‌ترین مشکل آب شرب، بیمارستان و جاده‌های کمربندی است و انشالله قرار شد پیگیری‌های جدی شود با دو سدی که زده می‌شود مسئله آب و برق حل می‌شود.

وزیر ارتباطات درباره تمهیدات دولت برای جبران خسارات برف و سرمازدگی گفت: بعد از سرما و برف، استاندار گزارشی کاملی تهیه‌کرده و به همراه ویدئویی که شرایط را نشان می‌داد به دولت ارائه کرد و رئیس‌جمهور، آقای نوبخت و وزیر کشور را مأمور کرد تا مسائل بررسی کنند و این بررسی در حضور آقای جهانگیری انجام و نتیجه به دولت ارائه شد و دولت بخشی از خسارات کشاورزان استان به‌ویژه کیوی را بررسی کرد و ۲۷۰ میلیارد تومان بودجه برای جبران خسارت اختصاص داد که بخشی از آن تاکنون تخصیص‌یافته است.

واعظی ادامه داد: خوشبختانه با همدلی که در استان وجود داشت و پیگیری نمایندگان استان بودجه تخصیص داده شد و بخشی از آن ابلاغ شد و امیدواریم با سازوکاری که اندیشیده شد خسارت‌ها جبران شود.

Print Friendly