به گزارش صدای ساری ، قاسم عزیزاده گرجی گفت : تولیدات سینمایی و انیمیشن حوزه کودکان به صورت آرشیو در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور موجود است واستان ها با توجه به برخورداری از امکانات سینمایی با ارائه درخواست از فیلم های موجود برای نمایش استفاده می کنند .

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران افزود: پیشتر با وجود فضاهای اندک موجود نمایش فیلم تنها برای کودکان عضو کانون انجام می شد .

وی ادامه داد : با فراهم کردن امکانات و زیر ساخت هایی نظیر سالن حرفه ای و استاندارد دارای پرده سینمایی ،سیستم صوتی و تصویری به عنوان سینمای کودک ، مجوز پخش عمومی فیلم به کانون پرورش فکری مازندران داده شد .

عزیزاده گرجی با اشاره به اینکه سالن شهید حدادی مستقر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران واقع در ساری به عنوان سینمای کودک در نظر گرفته شد ، افزود : کودکان و خانواده های آنان می توانند در این سینما حضور یابند .

وی زمان نخستین اکران فیلم در این سینما را ۲۳ آبان امسال اعلام کرد و ادامه داد : شنبه ، یکشنبه و سه شنبه هر هفته از ساعت ۹ تا ۱۰ زمان نمایش فیلم ها در این مجموعه است .

به گفته مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با هماهنگی های صورت گرفته با آموزش و پرورش ناحیه یک ساری ، دانش آموزان مدارس این اداره برای دیدن فیلم ها به سینمای کودک می آیند .

وی در خصوص اینکه آیا سینمای کودک در دیگر شهرستان های مازندران راه اندازی می شود ؟ ادامه داد : هم اکنون امکانات مورد نیاز در تمامی استان وجود ندارد و باید به تک سینمای کودک اکتفا بکنیم .

آئین افتتاح سینمای کودک مازندران ۲۲ آبان امسال با حضور مدیر کل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کشور در ساری برگزار می شود.

۳۳ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران جامعه هدف کودکان و نوجوانان هفت تا ۱۷ سال را زیر پوشش دارند ./ایرنا

Print Friendly