به گزارش صدای ساری، رئیس کمیسیون بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر ساری به دفاع از تفویض اختیارات صورت گرفته به شهردار ساری در مساعدت به هیأت های مذهبی ، حسینیه ها و ورزشی ها در چهارمین جلسه علنی شورای شهر مرکز استان پرداخت.

سعید نجاریان در چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر ساری که شامگاه شنبه اول مهرماه ۹۶ با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم اظهار داشت: خدا را شاکرم که توفیق درک یک محرم دیگر و عزاداری سالار شهیدان را به بنده عطا کرد.

وی با قدردانی از تلاش های شبانه روزی پرسنل شهرداری در معاونت فرهنگی و اجتماعی و اداره زیباسازی در جهت آماده سازی فضای شهر برای عزاداری سیدالشهداء افزود: بنده به شخصه شاهد بودم که آقایان محبوب و نیک نقش در ساعت های مختلف بامدادی در شب های گذشته پیگیری خاصی در عاشورایی نمودن فضای شهر داشته اند لذا به نوبه خودم از تلاش های آنها تشکر می نمایم.

اصحاب رسانه مراسمات سنتی عزاداری در ساری را پررنگ تر منعکس نمایند

نجاریان به پیشنیه تاریخی عزاداری امام حسین (ع) در شهر ساری اشاره و خطاب به اصحاب رسانه که در جلسه حاضر بودند گفت: متأسفانه مراسمات عزاداری اباعبدالله بعضاً با بی مهری هایی مواجه می شود. خواهشم از شما اهالی رسانه این است که این رویداد مذهبی بی نظیر در سطح کشور را پررنگ تر از همیشه منعکس نمایید.

افزایش نرخ سرویس مدارس و کرایه های تاکسی باید با بررسی های دقیق تر به تصویب برسد

رئیس کمیسیون بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید نیز گفت: امروز (شنبه) در اولین روز از ماه مهر توفیق حضور در چند مدرسه را داشتم که به اذعان مسئولان شان، اکثر آنها از موهبت ها و حمایت های شورای شهر و شهرداری برخوردار شده بودند که با توجه به مشکلات عدیده ای که آموزش و پرورش با آن دست و پنجه نرم می کند، بسیار درخور تحسین است.

وی به مصوبات اخیر شورای شهر تهران در خصوص افزایش کرایه تاکسی و سرویس های مدارس اشاره و تصریح کرد: این شورا در جلساتی که با حضور مسئولان مرتبط شهری تهران همچون آموزش و پرورش، تاکسیرانی و اتوبوسرانی برگزار نموده، با طرح افزایش کرایه ها مخالفت کرد چرا که در این جلسات توافقاتی با مسئولان ذیربط انجام داده اند. لذا پیشنهاد می کنم این موضوع در ساری نیز با حضور مسئولان امر مورد بررسی بیشتر و دقیق تر قرار گرفته و تصمیم گیری در این خصوص انجام شود.

دفاع تمام قد از هیأت های مذهبی ، حسینیه ها و ورزشی ها

نجاریان با اشاره به صحبت های مطرح شده از سوی تعدادی از اعضای شورا در خصوص ایجاد وحدت رویه در عدم مساعدت به هیأت های مذهبی از محل مواد ۱۶ و ۱۷ هزینه های جاری بودجه مصوب سال ۹۶ شهرداری ساری نیز گفت: ما در تدوین، تنظیم و تصویب بودجه همانطور که پیوست عمرانی داریم، پیوست فرهنگی نیز به تصویب رسانده ایم.

وی تأکید کرد: در پیوست فرهنگی بودجه سال ۹۶ شهرداری به صراحت مبلغی را برای مساعدت به هیأت های مذهبی تصویب نموده ایم که بر اساس آن شهرداری مکلف به پرداخت کمک هزینه هایی به هیأت های مذهبی است لذا در هم آمیختن مسأله مواد ۱۶ و ۱۷ که مربوط به هزینه های جاری شهرداری می باشد با موضوع پیوست فرهنگی بودجه کاملاً اشتباه است و معتقدم باید به هیأت ها بر اساس این پیوست مساعدت های لازم صورت گیرد.

رئیس کمیسیون بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر ساری افزود: باید به هیات ها و تمام کارهای فرهنگی، هنری و ورزشی کمک شود و اینکه دوستان می گویند امسال کمک نکنیم، وقتی تصویب کرده ایم چرا کمک نکنیم؟ اگر می خواهید این کمک ها قطع شود سال آینده به آن رأی ندهید.

دفاع از تفویض اختیارات به شهردار

نجاریان در خاتمه صحبت هایش همچنین با دفاع از تفویض اختیارات به عبوری شهردار ساری در خصوص مساعدت ها به اشخاص حقیقی و حقوقی تا سقف مبلغی معین، خاطرنشان کرد: این تفویض اختیار از دوره سوم شورا بوده که با تصمیم اعضای شورای دوره چهارم نیز در سالهای اخیر تداوم یافته است و معتقدم این رویه باید ادامه داشته باشد.

Print Friendly, PDF & Email