به گزارش صدای ساری، انگار مهر قرار است ماه اخبار شوکه کننده باشد. در یک نمونه روزنامه نگار روزنامه قانون در توئیترش خبر داده که «جوادمقدم» از مداحان مشهور برای هر شب مداحی در هیات غریب مدینه امیرکلا ۱میلیاردتومان دریافت کرده است، یعنی شبی ۱۰۰ میلیون!

وی همچنین مدعی شده که اسپانسر این هیات قاسم حسن زاده؛ مدیرعامل تیم خونه به خونه بابل است.

ما مستقلا نمی توانیم این خبر را تائید کنیم و متاسفانه در تماس با باشگاه خونه به خونه هم پاسخی دریافت نکردیم. اما اگر این خبر صحت داشته باشد باید گفت: وای بر ما و وای بر محرم که چنین برخوردی با آن صورت می گیرد و به جای اینکه فصل عاشقی برای حسین(ع) باشد به فصل کاسبی از سفره حسین(ع) بدل می شود.

وقتی این خبر به تحریریه رسید، همگی شوکه شدند و به صرافت افتادن که صحت آن را جویا شوند که کاشف به عمل آمد، مداحی جوادمقدم در این هیات بابلی صحت دارد اما اینکه آیا چنین مبلغی را قرارداد کرده باشد به اثبات نرسید یا حداقل ما نتوانستیم آن را ثابت کنیم هرچند حتی طرح چنین مسئله‌ای نیز هنوز هم برای ما باورنکردنی است.

سالهاست که اخبار تائید نشده‌ای از قیمت نجومی مداحان در محرم و صفر منتشر می شود که عموما یا تکذیب می‌گردد یا بی جواب می‌ماند، اما این مورد آخر، آنهم در یک شهرستان که ۳۰ سال است به خاطر بی پولی نتوانسته یک کمربندی برای مردمش بسازد مایه خجالت است.

انشاالله که این خبر صحت ندارد و تنها یک شایعه تلخ است وگرنه باید دید حکم سینه زنی و عزاداری در چنین مراسم لاکچری و خاصی چیست و اساسا ردوبدل شدن مبالغی در این اندازه چه ارتباطی با فرهنگ عاشورایی دارد.

امیدواریم هیات غریب مدینه امیرکلا هرچه سریعتر به این موضوع واکنش نشان دهند و پاسخی درخور به مردم و رسانه‌ها بدهند که آیا این حرف صحت دارد یا خیر؟ قاضی میان مردم، رسانه ها و هیات غریب مدینه هم خود امام حسین(ع) است و همه می دانیم در محضر آن امام مظلوم دروغ گفتن و حقیقت را کتمان کردن گناهی نابخشودنی است.

اگر روزنامه نگار قانون درست گفته باشد وای بر ما و اگر هم دست به پخش شایعه زده و از خودش حرفی را درآورده باید پاسخگوی افکارعمومی باشد که چرا مراسم عزاداری را به چنین شبهاتی آلوده است.

همه دعا می کنیم این فقط یک اشتباه لُپی باشد وگرنه بر فرض صحت آن دیگر چگونه می توان مردم فقیر و طبقه متوسط را که اصلی ترین بدنه عزاداری محرم و صفر هستند و با انواع مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند توجیح کرد. چه دلیل می توان آورد؟ شما بگوئید!

شما بگوئید که با  یک میلیارد تومان شکم چند یتیم، چند فقیر، چند زن سرپرست خانواده، چند کارگر بیکار و چند بی خانمان سیر می شود، شما بگوئید! / عبارت

Print Friendly, PDF & Email