به گزارش صدای ساری، استاندار مازندران در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در ساری از عدم حضور شهردار ساری در جلسات مهم استان انتقاد کرد.

نخستین حضور محمد اسلامی در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که از سوی اتاق بازرگانی برگزار می شود حامی مطالب مهم و پیام های بسیاری در راستای توسعه استان مازندران، نواقص پیش روی اقتصاد استان و گرفتن خروجی از این جلسه باشد.

اسلامی در این جلسه بر بیان جزییات مشکلات اقتصادی استان تاکید کرده است و نیز از مدیران خواست نسبت به رفع مشکلات پیمانکاران توجه ویژه داشته باشند.

استاندار مازندران در این جلسه تاکید کرد: کمیته های تخصصی با مدیریت اتاق بازرگانی برگزار و خروجی آن در شورا مطرح و مصوب شود.

سپس عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به مشکلات تعدادی از پیمانکاران استان در شهر ساری تصریح کرد: این تعداد شرکت پیمانکاری قریب به پنج هزار اشتغال ایجاد کرده اند اما اداره مالیات و شهرداری ساری با ایجاد مشکلاتی برای این شرکت ها زمینه تضعیف مالی و کاری این بخش را فراهم کرده اند.

اسلامی استاندار در این بخش با شنیدن نام شهرداری ساری از عبوری شهردار ساری درخواست کرد در این زمینه توضیح دهد اما غایب این جلسه بود.

زمانی که اسلامی علت غیبت عبوری را پرسید یکی از معاونان شهرداری حاضر در جلسه گفت: عبوری برای جلسه ای به تهران سفر کرده است.

استاندار نیز در پاسخ گفت: چرا هر جلسه ایی که داریم و شهردار باید در آن حضور داشته باشد در تهران به سر می برد؟

سپس مهاجر از عمادی مدیر یکی از شرکت های پیمانکار خواست که در مورد مشکلاتش توضیح دهد.

عمادی با بیان اینکه تاخیر پرداخت طلب پیمانکاران توسط شهرداری ها موجب شده تا نقدینگی آن ها بسیار کاهش یابد، اظهار کرد: اداره مالیات با علم به عدم پرداخت طلب پیمانکار توسط شهرداری، اقدام به صدور اوراق بدهی و انسداد حساب کرده است!

وی افزود: در ماده ۹ قانون استفاده از توان شرکت های خدماتی و تولیدی که سال ۹۱ ابلاغ شده است به شرکت های پیمانکار ۲ ماه فرصت پرداخت پس از تحویل صورت وضعیت را می دهند اما اداره مالیات به غیر از این ماده قانونی عمل می کند.

استاندار پس از این سخن عمادی گفت: پیمانکاران نقش اساسی در توسعه و آبادانی استان دارند و برای من فوق العاده مهم هستند، اعتقاد دارم اگر پیمانکاران تضعیف شوند چرخه توسعه استان تضعیف می شود.

وی افزود: دولت نیز باید به درامدهای خود دست پیدا کند تا بتواند هزینه های فعالیت های عمرانی کشور را تامین کند اما زماینکه به پیمانکار بدهکار است باید تهاتری رقم بخورد که موجب تضعیف مالی و کاری پیمانکار نشود./ ایسنا

Print Friendly, PDF & Email