به گزارش صدای ساری ، معاون فرماندار ساری با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب ویژه هفته کتاب، از ۲۳ تا ۲۸ آبان، گفت: با تبلیغات و اطلاع رسانی مناسب و همچنین ارائه کتاب های مناسب در این نمایشگاه، به ایجاد فضای فرهنگی در شهرستان، کمک کنیم.

لطف الله عباسی در نشست هماهنگی برگزاری نمایشگاه هفته کتاب، اظهار کرد:  هر ساله همزمان با بزرگداشت هفته کتاب، نمایشگاه کتاب شهرستانی هم برگزار می شود.

وی با اشاره به نقش کتاب در توسعه جوامع، افزود: نمایشگاه کتاب، فرصت مناسبی است تا تازه های کتاب در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.

معاون عمرانی فرماندار ساری گفت: نمایشگاه کتاب باید نیاز مخاطب را تامین کنند تا مورد استقبال همه اقشار قرار گیرد.

این مسئول با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب ویژه هفته کتاب، از ۲۳ تا ۲۸ آبان، تصریح کرد: با تبلیغات و اطلاع رسانی مناسب و همچنین ارائه کتاب های مناسب در این نمایشگاه، به ایجاد فضای فرهنگی در شهرستان، کمک کنیم.

در ادامه این نشست رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی شعبه مازندران اظهار کرد:‌ مرکز اسناد مازندران، فضای مناسبی را برای فعالیت اقشار فرهنگی ایجاد کرده است.

لطف الله محمدنژاد با اشاره به اینکه اسناد معتبر تاریخی را در دسترس علاقه مندان، مورخان، پژوهشگران و … قرار می دهیم، افزود: از مردم فهیم مازندران تقاضا داریم چنانچه اسنادی از تاریخ و هویت استان در اختیار دارند در دسترس ما قرار دهند تا بتوانیم با اسکن این اسناد، برگ های دیگری از تاریخ این سرزمین مشخص شود ضمن اینکه اسناد را مجدد به صاحبان آن برمی گردانیم.

این مسئول با بیان اینکه دستگاه های فرهنگی، اتاق فکر تشکیل دهند تا درباره چالش های فرهنگی استان، راهکار ارائه دهند، گفت: مراکز فرهنگی، فضای مناسبی برای فعالیت اصحاب فرهنگ، ایجاد کنند.

در بخش دیگری از این نشست رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساری اظهار کرد:‌ با تاکیداتی که در متون اسلامی و آموزه های دینی درباره اهمیت کتاب وجود دارد اما امروز کمتر به مساله کتاب پرداخته ایم.

حمیدرضا عشریه با اشاره به گسترش وسایل ارتباط جمعی، افزود:‌ با وجود استفاده همه گیر از وسایل ارتباط جمعی، اما هیچ یک از این  ابزار، ماندگاری کتاب را ندارد.

وی با تاکید بر نقش کتاب در توسعه فرهنگی، گفت: امروز میزان توسعه کشورها بر اساس اندازه مطالعه و تیراژ کتاب و استفاده از ابزار فرهنگی، سنجیده می شود.

این مسئول با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب ویژه هفته کتاب در شهرستان ساری از ۲۳ تا ۲۸ آبان، تصریح کرد:‌ این نمایشگاه از ساعت ۹ صبح تا ۲۰ پذیرای علاقه مندان است.

عشریه با بیان اینکه رونمایی از چند کتاب حوزه مازندران، اهداف کتاب رایگان در مدارس، ایجاد ایستگاه نقاشی کودکان در محل نمایشگاه کتاب، تجلیل از ناشران و خادمان کتاب و … از برنامه های جنبی نمایشگاه کتاب شهرستانی است، گفت:‌جشن اهدای کتاب و عصری با شعر، افتتاح چند کتابخانه در کانون های فرهنگی مساجد و … هم از دیگر برنامه هایی است که در هفته کتاب اجرا می شود./روابط عمومی فرمانداری ساری

Print Friendly, PDF & Email